اخبار سنا

دانلود رایگان سوالات کنکور ارشد تغذیه + بهترین پاسخنامه تشریحی

دانلود رایگان سوالات کنکور ارشد تغذیه + معرفی بهترین پاسخنامه تشریحی

ماه‌های باقیمانده تا کنکور، آزمون ارشد تغذیه سال‌های گذشته و تحلیل آن‌ها ارزش بسیار بالایی پیدا می‌کند. تحلیل تست‌های غلط و نزده و یادداشت نکات آن‌ها برای آزمون‌ اصلی، کلید موفقیت شما محسوب می‌شود که یکی از تفاوت‌های اصلی رتبه‌های برتر با سایر داوطلبان است. در اختیار داشتن مجموعه سوالات کنکور ارشد علوم تغذیه و پاسخنامه کامل آن‌ها ضروری‌ترین نیاز داوطلبان است که در ادامه با قرار دادن لینک دانلود رایگان سوالات کنکور ارشد علوم تغذیه و معرفی بهترین پاسخنامه تشریحی، همه آن‌ها را یکجا در اختیار شما قرار خواهیم داد!

بهترین گرایش ارشد علوم تغذیه

کارشناسی ارشد تغذیه پنج گرایش متفاوت دارد:

 1. علوم تغذیه
 2. تغذیه بالینی
 3. علوم بهداشتی در تغذیه
 4. تغذیه ورزشی
 5. تغذیه در بحران

در بین گرایش های کارشناسی ارشد علوم تغذیه، رشته تغذیه بالینی ارجعیت بیشتری دارد. هدف این رشته تنظیم رژیم غذایی افراد متفاوت از نظر توده بدنی و ارائه مشاوره تغذیه ای صحیح به بیماران در بیمارستان ها و کلینیک های بیمارستانی است. بازار کار ارشد تغذیه نیز در این گرایش بیشتر است.

دانلود رایگان سوالات کنکور ارشد علوم تغذیه

آزمون کارشناسی ارشد علوم تغذیه از 160 سوال تستی تشکیل می شود. علاوه بر درس زبان انگلیسی عمومی (که جز همیشگی آزمون های ارشد است و 40 سوال را به خودش اختصاص می دهد) شامل 40 سوال تغذیه اساسی و کاربردی، 30 سوال بیوشیمی و 30 سوال فیزیولوژی است.

دروس و ضرایب دروس کارشناسی ارشد تغذیه

رشته/دروس

تغذیه اساسی و کاربردیبیوشیمیفیزیولوژی

زبان عمومی

علوم تغذیه4222
علوم تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه4222
علوم بهداشتی در تغذیه4222
تغذیه بالینی4222
تغذیه ورزشی4222

دانلود رایگان مجموعه سوالات کنکور ارشد تغذیه

بهترین روش پاسخگویی به سوالات ارشد علوم تغذیه، اولویت‌بندی کردن دروس است. به‌عنوان‌مثال درس زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین دروس آزمون ارشد تمام رشته‌ها محسوب می‌شود و می‌تواند در تغییر رتبه داوطلب بسیار تأثیرگذار باشد اگر در درس زبان ضعف دارید، بهتر است از یادگیری لغات زبان شروع کنید و سپس با حل سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت سال های گذشته، تکنیک پاسخگویی به درک مطلب و متن های زبان را یاد بگیرید. کتاب نود پلاس زبان انگلیسی شامل ضروری ترین لغات زبان ارشد بر اساس منابع وزارت بهداشت بوده و لغات مشابه و مترادف برای تشخیص بهتر در کنکور و لغات پرتکرار و طلایی زبان است. این کتاب بیش از 90 درصد لغات را پوشش می دهد و از این نظر کاملا جامع و کاربردی است.

منابع آزمون کارشناسی ارشد تغذیه

کنکور کارشناسی ارشد تغذیه از ۴ درس تغذیه اساسی و کاربردی، بیوشیمی، فیزیولوژی و زبان عمومی تشکیل می‌شود. درس تغذیه (مهم‌ترین درس این رشته با ضریب 4) ۶۰ سوال و سایر دروس باقی‌مانده به‌جز درس زبان که 40 سوال دارد، 30 سوال دارند. با توجه به طبقه‌بندی سوالات مشخص می‌شود که مهم‌ترین دروس در بین سوالات ارشد تغذیه، تغذیه اساسی و کاربردی و زبان عمومی هستند. این دو درس در تغییر تراز و رتبه داوطلبان بسیار تاثیرگذارند.

بهترین منابع ارشد تغذیه

منابع توصیه‌شده ارشد تغذیه وزارت بهداشت کتاب‌های رفرنس و مرجع علوم تغذیه هستند و به زبان انگلیسی تألیف شده‌اند. اگر تا کنکور ارشد زمان زیادی دارید و می‌توانید 5 تا 10 ساعت در روز مطالعه مفید داشته باشید، بهتر است از منابع اصلی آزمون کارشناسی ارشد علوم تغذیه استفاده کنید. داوطلبانی که زمان کمتری دارند، بهتر است نکات مهم و سوالات پرتکرار کنکور ارشد تغذیه را مطالعه کنند و یاد بگیرند.

کتاب سوالات کنکور ارشد تغذیه با پاسخ تشریحی

درس “تغذیه اساسی و کاربردی” اهمیت زیادی در آزمون ارشد علوم تغذیه دارد. به همین دلیل بیشتر داوطلبان با این سوال مواجه‌اند که بهترین منبع تغذیه اساسی و کاربردی چیست یا چگونه برای کنکور ارشد تغذیه اساسی را بخوانیم؟

برای شروع از کتاب صفر تا صد تغذیه که خلاصه‌ای جامع از کتاب‌های مرجع “اصول تغذیه و رژیم‌درمانی کراوس” و “اصول تغذیه مدرن در سلامتی و بیماری‌ها” است، استفاده کنید. این کتاب در چهارفصل به بررسی تغذیه اساسی، تغذیه اصولی در دوران مختلف زندگی، رژیم‌درمانی و تغذیه در جامعه می‌پردازد. همچنین برای داوطلبان کارشناسی ارشد، دکتری و آزمون استخدامی علوم تغذیه مناسب است. کتاب صفرتا صد تغذیه اساسی و کاربردی یک درس‌نامه جامع بر اساس منابع ارشد علوم تغذیه برای کنکور محسوب می‌شود.

دانلود رایگان سوالات کنکور ارشد تغذیه

کتاب‌های تست ارشد تغذیه

بعد از مطالعه منابع ارشد، به کتاب تستی که شامل سوالات ارشد تغذیه با پاسخ تشریحی باشد نیاز دارید. اگرچه دانلود رایگان سوالات کنکور ارشد تغذیه روش ساده و مناسبی است اما به خاطر نبود پاسخنامه تشریحی، نمی‌توان صد درصد روی آن حساب کرد.

کتاب گنجینه سوالات تغذیه اساسی و کاربردی سؤالات آزمون‌ های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی رشته علوم تغذیه و علوم بهداشتی تغذیه را کاملاً طبقه‌بندی‌شده و بر اساس سرفصل های منابع درسی از 15 سال گذشته در خود جای‌داده است. پاسخنامه تشریحی سوالات آزمون ارشد تغذیه نیز در این کتاب تألیف شده اند. به‌طوری‌که بعد از پاسخگویی به سوالات هر بخش از کتاب گنجینه سوالات تغذیه، می‌توانید تست‌های غلط یا نزده خود را تحلیل کنید و نکات مهم سوالات را فرا بگیرید.

دانلود رایگان سوالات کنکور ارشد تغذیه - خرید کتاب کتاب گنجینه سوالات تغذیه اساسی

در آخر

در ماه‌های باقی مانده تا کنکور ارشد، تحلیل سوالات کنکور ارشد تغذیه بهترین روش جمع‌بندی است. یکی از روش‌های ساده و مناسب، دانلود رایگان سوالات کنکور ارشد تغذیه است. اما باید در نظر داشته باشید که مهم‌ترین بخش حل سوال، تحلیل سوال است. به همین خاطر حتماً از پاسخنامه تشریحی معتبر، مثل پاسخنامه کتاب گنجینه سوالات تغذیه اساسی، استفاده کنید. کتاب مجموعه سوالات کنکور ارشد که پاسخ تشریحی نیز داشته باشد، مطمئن ترین روش جمع بندی و تحلیل نکات سوالات است.

موفق باشی کنکوری پرتلاش

4 فکر در مورد “ دانلود رایگان سوالات کنکور ارشد تغذیه + بهترین پاسخنامه تشریحی

 1. طاها گفت:

  ممنون از محتوای خوبی که در اختیار گذاشتین

 2. سهیلا گفت:

  کتاب گنجینه سوالات تغذیه اساسی و کاربردی سؤالات آزمون‌ های کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی رشته علوم تغذیه و علوم بهداشتی تغذیه را کاملاً طبقه‌بندی‌شده و بر اساس سرفصل های منابع درسی از 15 سال گذشته در خود جای‌داده است.

 3. zahra taheri گفت:

  کتاب تست تغذیه سنا یکی از انتخاب‌های خوب من در دوران کنکور ارشد بود، این کتاب و توصیه میکنم .

  1. احمد فرجامیان گفت:

   سلام وقت بخیر
   محبت کنید اگه امکانش هست به این ایمیل پی ام بدید من به کمک یکی از قبول شدگان ارشد نیازمندم
   09922213172

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *