مجله سنا

منابع ارشد زیست شناسی سلولی مولکولی

منابع زیست شناسی سلولی ملکولی

منابع ارشد زیست شناسی سلولی مولکولی وزارت بهداشت کدام است؟ کتاب‌هایی که باید برای کسب رتبه خوب در کنکور ارشد وزارت بهداشت در رشته سلولی مولکولی خواند کدام است؟ چقدر در رابطه با منابع و تست سلولی مولکولی اطلاعات دارید؟
اگر به فکر شرکت در کنکور ارشد زیست شناسی هستید احتمالا سوالات مطرح شده در ذهنتان نقش بسته است. قبل از حل و پاسخ به این سوالات شما نمی‌توانید تصمیمی بگیرد و دچار سردرگمی هستید. این مقاله به شما کمک خواهد کرد که به راحتی در رابطه با منابع زیست شناسی اطلاعات بیشتری به دست بیاورید.
داوطلبانی که در کنکور کارشناسی ارشد رشته اصلی خود را مجموعه زیست شناسی سلولی و مولکولی انتخاب کرده‌اند و قصد دارند در زمان انتخاب رشته نیز رشته زیست شناسی سلولی و مولکولی را در دانشگاه‌های ارائه شده انتخاب کنند. باید منابع ارائه شده را تهیه و مطالعه کنند. منابع کنکور ارشد همه ساله از سوی سازمان سنجش و آموزش پزشکی ارائه می‌شود.
یکی از مهم‌ترین رفرنس‌های منابع ارشد زیست شناسی سلولی مولکولی وزارت بهداشت لودیش است. کتاب لودیش 2021 از بهترین منابع بیولوژی سلولی ملکولی است. نام این کتاب برگرفته از نام نویسنده آن است. این کتاب زبان اصلی و حجم زیادی نیز دارد. پس انتخاب درستی برای آمادگی کنکور نیست. توصیه می‌شود از کتاب‌های ترجمه شده و خلاصه استفاده شود. کتاب‌های خلاصه شده در واقع همان نکات مهم رفرنس اصلی است.

بهترین کتاب زیست شناسی

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم بهتر است به جای استفاده از رفرنس از خلاصه استفاده شود. در واقع بهترین کتاب زیست شناسی برای کنکور ارشد کتابی خلاصه شده و مملو از نکات مهم است. وجود نکات مهم یعنی همان حذف قسمت‌های اضافه و وقت‌گیری که طراحان سوالات به آن‌ها توجه‌ای ندارند. برای کسب موفقیت باید از زمان درست استفاده کرد با پرداختن به موضوعات اضافه تنها ذهن شما درگیر نکات بی اهمیت شده و به اهمیت موضوع اصلی توجهی نمی‌شود.
ترجمه‌های مختلفی از منابع ارشد سلولی مولکولی یا همان لودیش در بازار موجود است. ممکن است شما با این تفکر که خلاصه بهتر از رفرنس است اقدام به خرید کنید. اما باید حواستان جمع باشد و در رابطه با تمام ترجمه‌های موجود در بازار تحقیق کنید. انتشارات علمی سنا نیز ترجمه‌های خوبی از این رفرنس ارائه کرده است که در ادامه بیشتر به آن خواهیم پرداخت.

صفر تا صد زیست شناسی سلولی مولکولی

کتاب صفر تا صد زیست شناسی سلولی و مولکولی شامل خلاصه‌ای جامع، تکنیکی و طبقه‌بندی شده است. در مجموعه کتاب‌های صفر تا صد سعی شده است که هر مطلب و نکته‌ای که برای پوشش دهی سوالات کنکور ارشد و دکتری نیاز است به همراه تست‌های پرتکرار در یک کتاب جمع آوری شود. این کتاب داوطلب را کاملا برای آزمون آماده می‌کند. کتاب صفر تا صد زیست شناسی سلولی ملکولی یک ساختار ترکیبی از بخش‌های سلولی مولکولی است. کتاب صفر تا صد زیست شناسی سلولی مولکولی ساختار بندی مناسبی دارد در واقع این کتاب شامل سه بخش سلولی، مولکولی و در نهایت تکنیک‌های آزمایشگاهی است. ترتیب فصول بخش سلولی بر اساس قرابت و نزدیکی هر فصل چیده است. در این کتاب سعی شده آشفتگی بخش مولکولی کتاب اصلی کمتر شده و آن در قالب کتاب کنکوری نگاشته شود. کتابی است که خواننده را کاملاً برای کنکور کارشناسی ارشد رشته علوم آزمایشگاهی آماده می‌کند. این کتاب خلاصه ای از زیست شناسی سلولی مولکولی لودیش است.

صفر تا صد زیست شناسی سلولی

کتاب صفر تا صد زیست سلولی یکی از مجموعه کتاب های صفر تا صد سنا است. صفر تا صد در واقع همان کتاب درسنامه است که بر اساس نیاز داوطلب در زمان کنکور نوشته شده است تا داوطلب شرکت در کنکور ارشد وزارت بهداشت و یا سایر آزمون‌های استخدامی و … را از مطالعه کتاب رفرنس بی‌نیاز کند.
این کتاب بر اساس جدیدترین ویرایش کتاب لودیش یعنی کتاب لودیش 2021 نوشته شده است. کتاب جدید لودیش شامل سه بخش مجزا سلولی، مولکولی و تکنیک‌های آزمایشگاهی است و برخلاف کتاب لودیش 2016 بخش‌های سلولی و مولکولی به یکدیگر وابسته نیستند و تکنیک‌های آزمایشگاهی نیز در خلال نوشته آورده نشده است.
بر اساس تغییراتی که کتاب زیست شناسی سلولی مولکولی لودیش داشته است، تغییراتی نیز در کتاب صفر تا صد زیست سلولی و مولکولی اتفاق افتاده است تا کتاب بر اساس آخرین تغییرات کتاب رفرنس بروزرسانی شود. پیش از هر چیز کتاب صفر تا صد سلولی و مولکولی به دو بخش مجزا صفر تا صد زیست شناسی سلولی و زیست شناسی مولکولی تقسیم شده است.
ترتیب فصول در کتاب خلاصه صفر تا صد زیست سلولی بر اساس قرابت و نزدیکی محتوای هر فصل چیده شده است. به این معنی که شماره فصول این کتاب بر اساس کتاب اصلی زیست شناسی لودیش نیست.
به‌ عبارتی در این کتاب تلاش شده است تا آشفتگی کتاب رفرنس از بین برود و انسجامی کنکوری به کتاب داده شود. اما ویژگی کتاب خلاصه صفر تا صد زیست سلولی در این است که این کتاب نه‌ به‌ اندازه کتاب رفرنس دارای حجم زیاد است و نه به اندازه کتاب‌های خلاصه و نمودارنامه کم حجم شده است تا آن را برای دوره کردن مناسب سازد.
این کتاب دارای حجمی مناسب است به‌گونه‌ای که با مطالعه آن وقت خود را به اندازه مطالعه کتاب رفرنس هدر نداده‌اید. به‌علاوه اگر به موقع شروع کنید، این کتاب می‌تواند بهترین رفرنس برای آمادگی برای آزمون ارشد باشد.

نمودارنامه زیست شناسی سلولی ملکولی

خلاصه نویسی و دسته بندی مطالب جزء نیازهای ضروری در مرور زیست شناسی است، که زمان زیادی را می‌گیرد. نویسندگان کتاب نمودارنامه زیست شناسی سلولی ملکولی انتشارات سنا سعی دارند تا این مشکل جویندگان علم را حل کنند.
اما آنچه کتاب زیست شناسی سلولی را از سایر آثار موجود متمایز کرده است می‌توان به جداول و اشکال منحصر به فرد، فرمول‌های آموزشی و زبان گویا و تست‌های تالیفی آن اشاره کرد. در واقع این کتاب بهترین کتاب برای دوران جمع‌بندی است. در این کتاب نکات مهم هر فصل به صورت نمودار عنوان شده است. می‌توان لقب یکی از بهترین متابع زیست شناسی ملکولی را به آن داد.

کتاب جعبه سیاه زیست شناسی سلولی ملکولی

یکی دیگر از منابع ارشد سلولی مولکولی جعبه سیاه زیست شناسی سلولی و مولکولی سنا است. این کتاب انتشارات سنا کتابی شامل سوالات کنکور ارشد و دکتری وزارت بهداشت تا آخرین سال برگزاری کنکور است. از ویژگی‌های این کتاب می‌توان به پاسخنامه تشریحی آن اشاره کرد. این امر کتاب جعبه سیاه سلولی مولکولی را به یکی از بهترین کتاب تست های موجود در بازار تبدیل می‌کند.
زیرا در بسیاری از کتاب های تست تنها پاسخ کوتاه سوالات داده شده است و پاسخ تشریحی برای آن‌ها وجود ندارد. این کتاب برای داوطلبین کنکور ارشد رشته علوم آزمایشگاهی بسیار مفید است. از ویژگی‌های دیگر کتاب جعبه سیاه می‌توان به تعیین سطح دشواری سوالات اشاره کرد.
این امر نیز سبب حفظ روحیه دانشجو در امر تست زنی و توجه بیشتر به سوالات دشوارتر می‌گردد. این کتاب برگرفته از کتاب سلولی و مولکولی لودیش است. همانطورکه گفتیم این کتاب یک کتاب تست بر اساس لودیش 2021 که پاسخ تشریحی نیز دارد.
اما اگر به دنبال یک درسنامه کامل و جامع برای این مطالعه درس زیست شناسی سلولی و مولکولی می‌گردید کتاب خلاصه صفر تا صد زیست سلولی هیمن مرادی می‌تواند بهترین انتخاب باشد.
سری کتاب‌های جعبه سیاه معمولا بر اساس سال‌های برگزاری کنکور فهرست بندی شده‌اند اما کتاب جعبه سیاه زیست شناسی سلولی مولکولی لودیش براساس سرفصل‌های اعلام شده وزارت بهداشت مطابق با لودیش 2021 است.
این امر نه تنها کتاب تست جعبه سیاه سلولی و مولکولی را به یکی از بهترین کتاب‌های مکمل در کنار زیست شناسی سلولی مولکولی لودیش تبدیل می‌کند، بلکه این کتاب را به یکی از بهترین مکمل‌ها در کنار کتاب صفر تا صد زیست شناسی سلولی و مولکولی تبدیل می‌کند. به‌گونه‌ای که این دو کتاب در کنار هم می‌توانند برای کنکور ارشد وزارت بهداشت کافی باشند.

نتیجه گیری

کتاب‌هایی که عنوان شد از بهترین منابع ارشد زیست شناسی سلولی مولکولی است. کتاب صفر تا صد زیست شناسی سلولی ملکولی و خلاصه زیست شناسی سلولی یک درسنامه کامل برای یادگیری و آمادگی در کنکور ارشد وزارت بهداشت است. نمودار نامه زیست شناسی عرب نیز یک خلاصه کامل و مناسب برای دوران جمع‌بندی است. بانک تست زیست شناسی سلولی ملکولی یا جعبه سیاه سلولی مولکولی یک کتاب تست کامل و شامل سوالات کنکور ارشد و دکتری چندین سال است که شبیه ساز کنکوری خوبی به نظر می‌رسد. انتشارات علمی سنا در سال‌های اخیر توانسته با یاری مولفان خوب و توانمند نقش مهمی در زمینه تالیف و چاپ منابع ارشد سلولی ملکولی ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *