دانلود رایگان

دانلود رایگان سوالات ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی + پاسخنامه کلیدی

دانلود رایگان سوالات ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی + پاسخنامه کلیدی | سنابوک

از بهترین روش های جمع بندی در ماه های آخر کنکور ارشد برای دانشجویان علوم آزمایشگاهی، دانلود رایگان سوالات ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی است. رشته علوم آزمایشگاهی (Medical Laboratory Sciences) از رشته های پرکاربرد علوم پزشکی است که با آنالیز آزمایشگاهی خون و مایعات بدن، کمک زیادی به بیماران می کند. کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی تقاضای بالایی بین داوطلبان دارد به همین دلیل برای قبولی با توجه به زمان باقی مانده، لازم است علاوه بر مطالعه اصولی، سوالات ارشد علوم آزمایشگاهی سال های قبل را بررسی کرده و نکات آن ها را یادداشت کنید. این نکات در روز آزمون کمک زیادی به شما خواهند کرد.

دانلود رایگان سوالات ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی

تفاوت گرایشات مختلف مجموعه های علوم آزمایشگاهی در کنکور ارشد، ضرایب دروس ارشد علوم آزمایشگاهی آن ها است. مثلا سوالات بخش ویروس شناسی در رشته ویروس شناسی علوم آزمایشگاهی ضریب سه داشته در صورتی که برای داوطلبان رشته انگل شناسی ضریب یک دارد. آشنایی با ضرایب دروس گرایش های علوم آزمایشگاهی، در برنامه ریزی، مطالعه و اولویت تست زنی داوطلبان اهمیت زیادی دارد.

در ادامه لینک دانلود رایگان سوالات ارشد مجموعه های علوم آزمایشگاهی گرایشات مختلف را قرار داده ایم. هر جدول مربوط به یکی از مجموعه های علوم آزمایشگاهی است که سوالات بیش ار 5 سال گذشته آزمون ارشد، ضرایب دروس و کلید سوالات ارشد وزارت بهداشت را شامل می شود.

ضرایب دروس کارشناسی ارشد و دانلود سوالات مجموعه علوم آزمایشگاهی 1

گرایش های ارشد علوم آزمایشگاهی یکدروس امتحانی و ضرایب مربوطه
بیوشیمی عمومیزیست شناسی سلولی مولکولیژنتیکشیمی آلی و عمومیمیکروب شناسیزبان عمومی
بیوشیمی بالینی620202
زیست فناوری پزشکی140012
ژنتیک انسانی125002

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد علوم آزمایشگاهی 1

دانلود کلید سوالات ارشد وزارت بهداشت مجموعه علوم آزمایشگاهی 1

ضرایب دروس کارشناسی ارشد و دانلود سوالات مجموعه علوم آزمایشگاهی 2

علوم آزمایشگاهی دو

دروس امتحانی و ضرایب مربوطه

ایمنی شناسیبیوشیمیزیست شناسی سلولی و مولکولیخون شناسی و بانک خونمیکروب شناسی

زبان عمومی

ایمنی شناسی

612012

خون شناسی آزمایشگاهی و بانک خون (هماتولوژی)

21140

2

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی 2

دانلود کلید سوالات ارشد وزارت بهداشت مجموعه علوم آزمایشگاهی 2

ضرایب دروس کارشناسی ارشد و دانلود سوالات مجموعه علوم آزمایشگاهی 3

علوم آزمایشگاهی سه

دروس امتحانی و ضرایب مربوطه

باکتری شناسی

قارچ شناسیویروس شناسیایمنی شناسیانگل شناسیزیست شناسی سلولی و مولکولی

زبان عمومی

قارچ شناسی پزشکی

140211

2

میکروب شناسی پزشکی

511/51/511

2

ویروس شناسی پزشکی103211/5

2

انگل شناسی1111/51/51

2

دانلود رایگان سوالات آزمون ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی 3

دانلود کلید سوالات ارشد وزارت بهداشت مجموعه علوم آزمایشگاهی 3

منابع ارشد علوم آزمایشگاهی

یک ماه تا کنکور ارشد علوم آزمایشگاهی را فقط به شرکت در آزمون های آزمایشی، بررسی تست های کنکور ارشد سال های گذشته و یادداشت نکات آن ها اختصاص دهید. نکاتی را که یاداشت کرده اید حتما در دو هفته آخر مرور کنید. این کار سبب تثبیت اطلاعات در حافظه بلند مدت شما می شود. فراموش نکنید که ماه آخر تا کنکور ارشد زمان نقد کردن معلومات شماست. انباشته کردن اطلاعات جدیدی که ممکن است اصلا به کارتان نیاید، فایده ای ندارد و فقط زمان و انرژی شما را می گیرد.

اگر دنبال کتاب تست کنکور ارشد علوم آزمایشگاهی هستید، بعد از دانلود رایگان سوالات ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی، کتاب های جعبه سیاه و گنجینه جامع سوالات کنکور ارشد بهترین گزینه برای شما هستند.

کتاب گنجینه جامع سوالات کنکور ارشد

کتاب گنجینه جامع سوالات ارشد، مجموعه ای طبقه بندی شده از آزمون های ارشد سال های گذشته رشته های علوم پزشکی با پاسخنامه تشریحی بوده که مباحث کنکور در آن ها بر اساس دروس هر رشته تفکیک شده اند. این شیوه باعث می شود تا بعد از مطالعه هر مبحث درسی، توانایی پاسخ گویی به سوالات کنکور ارشد سال های گذشته آن را داشته باشید. همچنین بعد از بخش سوالات کنکور ارشد هر سال، پاسخنامه تشریحی آن ها ارائه شده که کاملا روان برای دانشجویان تالیف شده اند.

کتاب گنجینه جامع سوالات ارشد باکتری شناسی یکی از کتاب های تست جامع علوم آزمایشگاهی محسوب می شود که سوالات کنکور ارشد و دکتری باکتری شناسی ده سال گذشته را پوشش می دهد. این کتاب برای داوطلبان رشته های قارچ شناسی پزشکی، میکروب شناسی، ویروس شناسی و انگل شناسی مناسب است.

خرید کتاب گنجینه جامع سوالات ارشد باکتری شناسی همراه با پاسخنامه تشریحی

کتاب گنجینه جامع سوالات ارشد باکتری شناسی پزشکی همراه با پاسخنامه تشریحی

کتاب جعبه سیاه کنکور ارشد

سری کتاب های جعبه سیاه، شامل مجموعه سوالات آزمون های ده تا بیست سال اخیر کنکور ارشد و پاسخنامه تشریحی (تالیف رتبه های برتر) آن ها به همراه نکات پرتکرار سوالات است. مباحث این کتاب دقیقا مطابق طبقه بندی و سبک سوالات کنکور گردآوری شده، به طوری که علاوه بر دانلود رایگان سوالات ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی، از کتاب های جعبه سیاه نیز می توان برای کنکور آزمایشی استفاده کرد. ویژگی مهم این کتاب پاسخنامه تشریحی کامل و جامع آن است. همان طور که می دانید بعد از حل سوالات، تحلیل آن ها ارزش بسیار زیادی دارد که این کتاب به خوبی این نیاز را برطرف می کند.

یکی از کتاب های جامع تست ارشد علوم آزمایشگاهی، کتاب جعبه سیاه بیوشیمی بوده که شامل مجموعه سوالات ارشد و دکتری بیوشیمی بالینی است. پاسخنامه تشریحی این کتاب توسط متخصصان بیوشیمی بالینی تالیف شده است. همچنین نکات مهم هر سوال (با علامت لامپ روشن) مشخص شده است. این نکات در قسمت های مختلف پاسخنامه جعبه سیاه بیوشیمی ذکر شده اند تا با تکرار آن ها، تسلط دانشجو بر مطالب بیشتر شود و می تواند کاربرد جزوه ارشد علوم آزمایشگاهی را داشته باشند.

کتاب جعبه سیاه بیوشیمی شامل مجموعه سوالات کنکور ارشد سال های گذشته

کتاب جعبه سیاه بیوشیمی شامل مجموعه سوالات کنکور ارشد و دکتری وزارت بهداشت

بهترین گرایش ارشد علوم آزمایشگاهی چیست؟

سه رشته بیوشیمی بالینی، خون شناسی (هماتولوژی) و ایمنی شناسی پرطرفدارترین گرایش های ارشد علوم آزمایشگاهی هستند. این سه رشته پایه اصلی دروس آزمایشگاهی بوده که فعالیت اصلی آن ها بررسی میکروسکوپی خون و نمونه ها است. علاوه بر آن بازار کار و جایگاه شغلی بهتری نیز برای فارغ التحصیلان آن ها وجود دارد. به طوری که متخصصان رشته بیوشیمی بالینی بعد از کسب مدرک دکتری، می توانند علاوه بر کار در درمانگاه، اقدام به ثبت شرکت های دانش بنیان کنند.

کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی چند سال است؟

کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی تا سال های گذشته به صورت ناپیوسته در دانشگاه های کشور تدریس می شد. اما در حال حاضر داوطلبان ارشد علوم آزمایشگاهی به صورت پیوسته در این رشته ادامه تحصیل می دهند. کل واحدهایی که دانشجویان ارشد می گذرانند دویست و دو واحد است که شانزده واحد آن کارآموزی است و دانشجویان در مراکز درمانی کارآموزی می کنند.

امکان ادامه تحصیل در مجموعه علوم آزمایشگاهی تا مقطع دکتری (PHD) وجود دارد. دانشجویانی که در یک مجموعه علوم آزمایشگاهی دوران کارشناسی ارشد خود را گذرانده اند می توانند در مجموعه دیگر برای تحصیل در دکتری اقدام کنند. مثلا اگر فارغ التحصیل کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی ۳ رشته ویروس شناسی باشید، می توانید دکتری بیوشیمی بالینی بخوانید.

در آخر

همان طور که اشاره کردیم، آزمون کارشناسی ارشد علوم آزمایشگاهی یکی از پرطرفدارترین آزمون های علوم پزشکی است که تاثیر زیادی بر پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها دارد. اگر داوطلب کنکور ارشد علوم آزمایشگاهی هستید و از منابع و برنامه ریزی مناسب استفاده کرده اید، در ماه های آخر تا کنکور ارشد از طریق دانلود رایگان سوالات ارشد مجموعه علوم آزمایشگاهی سوالات و پاسخنامه کلیدی را دانلود کنید، تست بزنید و جواب های خود را تحلیل کنید. کتاب های گنجینه جامع سوالات (سوالات طبقه بندی شده آزمون ارشد سال های گذشته) و جعبه سیاه از سری کتاب های تست سنا هستند که می توانند بهترین گزینه برای تست زنی در دوران جمع بندی آزمون ارشد باشند. البته فراموش نکنید کسب رتبه خوب در آزمون ارشد نتیجه مطالعه اصولی، تست آموزشی و مرور چندین باره مطالب است که ثمره آن ها در تست های آزمایشی کنکور ارشد سال های گذشته و آزمون کارشناسی ارشد مشخص می شود.

موفق باشی کنکوری پرتلاش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *