بررسی و معرفی کتاب

کتاب فیزیولوژی گایتون

کتاب فیزیولوژی گایتون 2021

کتاب فیزیولوژی گایتون 2021 ترجمه ویراست چهاردهم Guyton and Hall Textbook of Medical Physiology است که در اواخر سال 2020 منتشر شده است. این کتاب اولین بار 65 سال پیش توسط آرتور گایتون به نگارش در آمد و پس از آن در چاپ‌های بعدی کتاب، دکتر مایکل هال نیز مباحثی را به این کتاب افزود و مباحث کتاب گایتون را کامل‌تر کرد.

فیزیولوژی پزشکی گایتون و هال رفرنس اصلی و مصوب وزارت بهداشت برای آزمون‌های ورودی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی علوم پزشکی، امتحانات جامع علوم پایه پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، و سرفصل‌های فیزیولوژی مقاطع کارشناسی کلیه رشته‌های علوم پزشکی زیست شناسی، روان شناسی، تربیت بدنی و مهندسی پزشکی می‌باشد

مطالب کتاب گایتون در سه بخش ارایه شده است:

  1. اطلاعات پایه فیزیولوژى که در واقع دانشجو در همه فعالیت‌ها و مطالعات پزشکی‌اش به آن نیازمند است.
  2. اطلاعات فیزیولوژى داراى اهمیت خاص در زمینه‌هاى خاصى از پزشکى بالینى
  3. اطلاعاتى که براى آن دسته از دانشجویانى که درصدد مطالعه عمیق بعضى مکانیسم‌هاى خاص فیزیولوژى هستند.

بهترین ترجمه فیزیولوژی گایتون

فیزیولوژی گایتون به دلیل اینکه یکی از مباحث پایه در زمینه رشته پزشکی است، ترجمه‌های زیادی نیز برای آن ارائه شده است. تعدد زیاد ترجمه ی فیزیولوژی گایتون در بازار سبب شده است تا انتخاب و خرید کتاب گایتون همواره برای دانشجویان پزشکی و سایر رشته‌های مرتبط دشوار باشد چون این ترجمه ها اکثرا توسط اساتید برجسته و بنام حوزه علوم پزشکی نگاشته شده است و هرکدام دارای نقاط قوت و ضعف است. البته این نقاط قوت و ضعف یک کتاب را می‌توان امری نسبی دانست، زیرا هر کس برای انتخاب بهترین ترجمه کتاب گایتون معیارهای خاص خود را دارد. در این مقاله، به معرفی این ترجمه ها پرداخته می‌شود و همچنین برای خرید کتاب فیزیولوژی گایتون و هال می‌توانید به صورت آنلاین از طریق همین سایت و یا با تماس با مشاورین موسسه سنا اقدام نمایید.

فهرست مطالب کتاب فیزیولوژی پزشکی گایتون

فهرست کتاب فیزیولوژی پزشکی گایتون در تمام ترجمه ها مشترک است. کتاب فیزیولوژی گایتون زبان اصلی به صورت تک جلدی چاپ شده ولی در ترجمه فارسی کتاب به صورت دو جلدی به چاپ رسیده است. بخش‌های 1 تا 8 کتاب در جلد اول آمده و ادامه آن در جلد دوم منتشر شده است. مباحث شامل فیزیولوژی قلب و عروق، فیزیولوژی تنفس، فیزیولوژی کلیه، سلول های خونی، ایمنی و انعقاد خون و… می‌باشد که در ادامه به صورت تیتروار آمده است.

بخش اول: مقدمه فیزیولوژی: سلول و فیزیولوژی عمومی

بخش دوم: فیزیولوژی غشاء عصب و عضله

بخش سوم: قلب

بخش چهارم: گردش خونه

بخش پنجم: مایعات بدن و کلیه ها

بخش ششم: سلول های خونی، ایمنی و انعقاد خون

بخش هفتم: دستگاه تنفس

بخش هشتم: فیزیولوژی هوانوردی، فضانوردی و غواصی در اعماق دریا

بخش نهم: سیستم عصبی A، اصول کلی و فیزیولوژی حسی

بخش دهم: سیستم عصبی B، حواس های ویژه

بخش یازدهم: سیستم عصبی C، نوروفیزیولوژی حرکتی و یکپارچه

بخش دوازدهم: فیزیولوژی دستگاه گوارش

بخش سیزدهم: متابولیسم و تنظیم درجه حرارت بدن

بخش چهاردهم: هورمون شناسی و تولید مثل

بخش پانزدهم: فیزیولوژی ورزش

دانلود کتاب فیزیولوژی پزشکی گایتون و هال

کتاب فیزیولوژی گایتون و هال ترجمه فارسی صرفا به صورت فیزیکی در بازار موجود می‌باشد و برای حمایت از حقوق مولفین و ناشرین هیچ گونه فایل pdf ترجمه شده از این کتاب برای دانلود روی سایت قرار نمی گیرد. برای دانلود دانلود پی دی اف نسخه زبان اصلی کتاب گایتون 2016 می‌توانید از لینک زیر استفاده نمایید.

کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه حائری روحانی

کتاب فیزیولوژی گایتون

کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه حائری یکی از بهترین و روان ترین ترجمه های گایتون 2021 است که توسط دکتر سید علی حائری روحانی، دکتر حوری سپهری و دیگر همکاران نگاشته شده و به صورت دو جلدی چاپ شده است. ترجمه روان و برقراری ارتباط بصری خواننده با محتوای کتاب یکی از ویژگی‌های مهمی است که می‌توان به آن اشاره نمود. همچنین از جملات کوتاه در ترجمه استفاده شده است. خلاصه گایتون حائری روحانی نیز چکیده و خلاصه ای از این ترجمه است. برای مشاهده اطلاعات کامل، قیمت و خرید کتاب روی عکس کتاب کلیک کنید.

مترجمین: دکتر سید علی حائری روحانی، دکتر حوری سپهری، کامران قاسمی، علی راستگار فرج زاده

انتشارات: اندیشه رفیع

مشخصات ظاهری: وزیری، چاپ رنگی

نکته: این کتاب با دو جلد شومیز (جلد نرم) و جلد گالینگور (جلد هارد) در دسترس است.

فیزیولوژی گایتون ترجمه دکتر نیاورانی

کتاب فیزیولوژی گایتون

فیزیولوژی گایتون ترجمه نیاورانی از دیگر ترجمه های فارسی کتاب Guyton and Hall Textbook of Medical Physiology است که به صورت دو جلدی چاپ شده است. از ویژگی های مثبت آن ترجمه روان و استفاده از جملات کوتاه است. چکیده فیزیولوژی گایتون نیاورانی نیز خلاصه ای شیوا و روان از این ترجمه است. برای مشاهده اطلاعات کامل، قیمت و خرید کتاب روی عکس کلیک کنید.

مترجم: دکتر احمد رضا نیاورانی

انتشارات: آرتین طب

مشخصات ظاهری: وزیری، چاپ رنگی

نکته: این کتاب با جلد شومیز (جلد نرم) در دسترس است.

کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه فرخ شادان

کتاب فیزیولوژی گایتون

کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه فرخ شادان یکی از ترجمه های معروف از کتاب گایتون و هال است که در ویرایش های قبل شخصا توسط خود ایشان ترجمه میشد ولی در ویراست جدید این ترجمه توسط اساتید دانشگاه تهران انجام شده و نظارت آن توسط دکتر شادان انجام شده است. این ترجمه به صورت دو جلدی چاپ شده است. برای مشاهده اطلاعات کامل، قیمت و خرید گایتون انتشارات چهر روی عکس کتاب کلیک کنید.

مترجمین: دکتر فرخ شادان، دکتر مهری کدخدایی، دکتر مرتضی کریمیان، دکتر شهاب الدین صدر، دکتر مهدیه فقیهی، دکتر فاطمه نبوی زاده، دکتر منصور کشاورز، دکتر محسن پرویزی، دکتر علیرضا ایمانی، دکتر بهجت سیفی، دکتر اسماعیل ریاحی

انتشارات: چهر

مشخصات ظاهری: وزیری، چاپ رنگی

نکته: این کتاب با جلد شومیز (جلد نرم) در دسترس است.

فیزیولوژی پزشکی گایتون ترجمه دکتر نجفی

کتاب فیزیولوژی گایتون

کتاب فیزیولوژی گایتون دکتر هوشنگ نجفی ترجمه ای دیگر از کتاب گایتون است که به صورت دو جلدی به چاپ رسیده است. ترجمه این کتاب بسیار روان است و از لغات ساده و قابل فهم برای این کار استفاده شده، در عین حال نیز پاراگراف‌ها و جملات کوتاه هستند. چکیده گایتون دکتر نجفی نیز تقریبا تمام نکات اصلی و لازم برای فراگیری فیزیولوژی را به صورت مختصر و مفید ارائه می کند. برای مشاهده اطلاعات کامل، قیمت و خرید کتاب فیزیولوژی پزشکی گایتون 2021 روی عکس کتاب کلیک کنید.

مترجمین: دکتر هوشنگ نجفی، دکتر علی پور متعبد، دکتر ناصر احمدی اصل، دکتر محمد کاظم غریب ناصری، دکتر علیرضا فتح الهی، دکتر مریم دانشپور

انتشارات: ابن سینا

مشخصات ظاهری: وزیری، چاپ رنگی

نکته: این کتاب با جلد گالینگور (جلد هارد) در دسترس است.

کتاب فیزیولوژی گایتون ترجمه دکتر اصغر قاسمی

کتاب فیزیولوژی گایتون

کتاب فیزیولوژی گایتون دکتر قاسمی ترجمه فارسی از کتاب 2021 Guyton and Hall textbook of medical physiology است که با همکاری دکتر مسلم محمدی ترجمه شده است. این ترجمه به صورت دو جلدی چاپ شده است، همچنین چکیده گایتون دکتر قاسمی نیز موجود است. برای مشاهده اطلاعات کامل، قیمت و خرید کتاب گایتون 2021 دکتر مسلم بهادری روی عکس کتاب کلیک کنید.

مترجم: دکتر اصغر قاسمی، دکتر مسلم بهادری

انتشارات: اطمینان / حیدری

مشخصات ظاهری: وزیری، چاپ رنگی

نکته: این کتاب با دو جلد شومیز (جلد نرم) و جلد گالینگور (جلد هارد) در دسترس است.

فیزیولوژی پزشکی گایتون ترجمه پروین بابایی

کتاب فیزیولوژی گایتون

فیزیولوژی گایتون ترجمه پروین بابایی به صورت دو جلدی چاپ شده است. ترجمه کتاب خوب است و مفهوم جمله را منتقل می‌کند؛ اما به دلیل جملات بلند ممکن است اندکی کاربر را خسته کند. کتاب از صفحه‌آرایی بسیار خوبی برخودار است. خلاصه فیزیولوژی گایتون و هال دکتر بابایی نیز موجود است. برای مشاهده اطلاعات کامل، قیمت و خرید کتاب روی عکس کلیک کنید.

مترجمین: دکتر پروین بابایی، دکتر بهروز خاکپور، دکتر شهرزاد خاکپور، دکتر سیامک ملکی، دکتر سعید کاظمی رودسری، دکتر معصومه گلستان جهرمی

انتشارات: ارجمند

مشخصات ظاهری: وزیری، چاپ رنگی

نکته: این کتاب با دو جلد شومیز (جلد نرم) و جلد گالینگور (جلد هارد) در دسترس است.

کتاب فیزیولوژی گایتون دکتر ابوالفضل ارجمند

کتاب فیزیولوژی گایتون

کتاب فیزیولوژی گایتون دکتر ارجمند ترجمه دیگر از ویرایش چهاردهم کتاب Guyton and Hall textbook of medical physiology است که با همکاری علی ارجمند ترجمه شده است. این کتاب به صورت دو جلدی به چاپ رسیده است. برای مشاهده اطلاعات کامل، قیمت و خرید کتاب فیزیولوژی دکتر ارجمند روی عکس کتاب کلیک کنید.

مترجم: دکتر ابوالفضل ارجمند، علی ارجمند

انتشارات: جامعه نگر

مشخصات ظاهری: وزیری، رنگی

نکته: این کتاب با جلد شومیز (جلد نرم) در دسترس است.

خلاصه کتاب فیزیولوژی پزشکی گایتون

همانطورکه می‌دانید فیزیولوژی یکی از پرحجم‌ترین کتاب‌های رشته پزشکی است و درک مطالب ارائه شده در این کتاب و فهم تمام محتوای آن اندکی دشوار است و این امر باعث شده تا دانشجویان همواره به داشتن خلاصه‌ای از فیزیولوژی گایتون نیاز پیدا کند. کتاب خلاصه فیزیولوژی گایتون و هال 2021 نسخه چکیده شده Guyton and Hall textbook of medical physiology است و آخرین ویرایشی است که تا بحال از کتاب گایتون منتشر شده است.

تلخیص کتاب خلاصه فیزیولوژی گایتون به نحوی انجام شده که به مطالب اصلی و بنیادی ضربه ای وارد نشود. خلاصه گایتون توسط مترجمان کتاب اصلی که خود از فیزیولوژی دانان برجسته و پژوهشگران علوم زیستی هستند، تهیه شده است. برای مشاهده و خرید کتاب خلاصه گایتون می توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

کتاب تست فیزیولوژی پزشکی

کتاب تست فیزیولوژی پزشکی می تواند مکملی برای دانشجویان و داوطلبان آزمون های ارشد و دکتری باشد. این کتاب تست مجموعه سوالات فیزیولوژی را همراه با دیدگاه پاتوفیزیولوژی مطرح می کند و با پاسخ های چند گزینه ای و توضیع و تشریح پاسخ درست، موضوع مورد بحث را که بسیاری از آنها کاربرد بالینی دارند تجزیه و تحلیل می کند. برای مشاهده و خرید کتاب بانک سوالات فیزیولوژی به لینک‌های زیر مراجعه کنید.

کتاب فیزیولوژی گایتون حائری روحانی

فیزیولوژی گایتون حائری روحانی و حوری سپهری یکی از بهترین ترجمه گایتون 2021 است که به صورت 2 جلدی به چاپ رسیده،خلاصه گایتون حائری نیز موجود هست.

کتاب فیزیولوژی گایتون نیاورانی

فیزیولوژی گایتون ترجمه نیاورانی ترجمه فارسی از Guyton and Hall textbook of medical physiology است و به صورت 2 جلدی به چاپ رسیده است. چکیده فیزیولوژی گایتون نیاورانی نیز موجود است

کتاب فیزیولوژی گایتون فرخ شادان

فیزیولوژی گایتون ترجمه فرخ شادان ترجمه فارسی از کتاب گایتون 2021 است و به صورت 2 جلدی به چاپ رسیده است.

کتاب فیزیولوژی گایتون دکتر قاسمی

فیزیولوژی گایتون دکتر قاسمی و دکتر مسلم محمدی ترجمه فارسی از Guyton and Hall textbook of medical physiology است و به صورت 2 جلدی به چاپ رسیده،چکیده فیزیولوژی گایتون دکتر قاسمی نیز موجود هست.

3 فکر در مورد “ کتاب فیزیولوژی گایتون

  1. عرشیا گفت:

    توضحات کاملی بود. ممنون

  2. بازتاب: خلاصه فیزیولوژی گایتون 2021 - معرفی بهترین کتاب خلاصه فیزیولوژی گایتون
    1. بازتاب: مدیر سایت2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *