بررسی و معرفی کتاب

با جعبه سیاه و نود پلاس زبان ارشد، سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت را قورت بده!

با جعبه سیاه و نود پلاس زبان ارشد، سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت را قورت بده!

درس زبان انگلیسی کنکور ارشد، یکی از دروس عمومی مهم و کاربردی است. یادگیری این درس علاوه بر موفقیت در آزمون ارشد، بر ارتباطات فردی ما نیز تاثیرگذار است. زبان انگلیسی عمومی یکی از دروس امتحانی کنکور ارشد رشته های علوم پزشکی است. آزمون ارشد وزارت بهداشت زبان انگلیسی شامل 40 سوال تستی در دو بخش واژگان و متن است. پاسخ درست به سوالات زبان ارشد، تاثیر به سزایی در افزایش رتبه و تراز شما دارد. به همین دلیل در ادامه مقاله به بررسی روش خواندن زبان برای کنکور ارشد در کنار معرفی بهترین کتاب زبان ارشد وزارت بهداشت می پردازیم تا جواب به سوالات آزمون راحتتر شود.

منابع آزمون کارشناسی ارشد زبان انگلیسی وزارت بهداشت

اولین قدم در شروع مطالعه کنکور ارشد زبان انگلیسی، اطلاع از منابع آزمون کارشناسی ارشد زبان انگلیسی وزارت بهداشت است. به طور کلی مبحث زبان عمومی آزمون ارشد برای سطح متوسط رو به بالا (upper intermediate) طراحی می شود.

Anderson, A. Active Skills for Reading (Vols. 1-4). USA: Thompson
Atai, M.R. Shoja, J. Kafshgarsouteh, M. and Zolghadri, M. English for the Students of Medicine. Tehran: SAMT. 8013
KIRN, e. and Hartman, P. Interaction: Reading. McGraw-Hill
Markstein, L. and Hirasawa, L. Developing Reading Skills (Vol. 1-3). Cambridge University Press
Seal, B. Academic Encounters: Reading, Study Skills and Writing. Cambridge Uni. Press
Shokrpour, N. and Mehbudi, A. Improving Reading Skills. Tehran: Jangal Publications

نحوه مطالعه زبان ارشد وزارت بهداشت

درس زبان انگلیسی، فرار است و اگر مطالعه و مرور مداوم نداشته باشید، مطالب را فراموش می کنید. بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد وزارت بهداشت درباره روش خواندن زبان برای کنکور ارشد اطلاع دقیقی ندارند. به همین دلیل از همان ابتدا قبل از مشخص کردن روش مطالعه خود، به دنبال سوالات زبان ارشد کنکور سال های گذشته هستند یا می خواهند با دانلود رایگان لغات زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت و یا دانلود سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت دانسته‌های خود را در زمینه لغت تقویت کنند.

به همین دلیل لازم است که روش خواندن زبان برای کنکور ارشد را از همان روزهای ابتدایی مطالعه مشخص کنید. مطالعه و يادگيری زبان ارشد به دو دسته مطالعه واژگان و یادگیری متن و درک مطلب تقسیم می شود.

  • سوالات واژگان/لغات کنکور ارشد زبان انگلیسی – 20 سوال
  • سوالات متن و درک مطلب و کلوز تست کنکور ارشد زبان انگلیسی – 20 سوال

مطالعه واژگان زبان انگلیسی کنکور ارشد وزارت بهداشت نیاز به مرور چندین باره دارد. براساس منحنی حافظه ابینگهاوس وقتی مطلبی را 100 درصد یاد میگیریم اما مرور نمی کنیم، تا بیست و چهار ساعت بعد 50 درصد و تا یک ماه بعد 100 درصد آن را فراموش می کنیم! در حالت کلی، بهتر است هرروز 30 دقیقه از زمان خود را به مرور و یادگیری لغات زبان انگلیسی اختصاص دهید.

همچنین استفاده از جعبه لایتنر (روش استفاده از فلش کارت های زبان انگلیسی برای انتقال اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت) یا کتاب های کمک درسی که تکنیک هایی برای مطالعه ارائه کنند، بسیار کمک کننده‌‌‌‌‌‌ست.

کتاب پرکاربردترین لغات زبان ارشد: کتاب نود پلاس زبان ارشد علوم پزشکی

کتاب زبان انگلیسی ۹۰ پلاس دکتر هادی یوزی یکی از کتاب های کاربردی برای مطالعه لغات ضروری وزارت بهداشت است. این کتاب به طور تخصصی با بیش از 1600 لغت، مهمترین و پرتکرارترین واژگان کنکور ارشد سال های گذشته را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین با روش تیک 8 (مرور هشت گانه لغات) یادگیری را برای شما آسان تر می کند.

کتاب نود پلاس زبان انگلیسی برای یادگیری زبان انگلیسی کنکور ارشد وزارت بهداشت

برای پاسخ به سوالات درک مطلب و کلوز تست زبان انگلیسی بایستی لغت و گرامر را بلد باشید. تست های بخش READING و کلوز تست سوالات زبان وزارت بهداشت، از متن های تخصصی و معمولا بدون تکرار انتخاب می شوند. یکی از روش های کاربردی، حل تست های روزانه است. به این صورت که هرروز یک تست را حل و پاسخنامه آن را تحلیل کنید. به مرور که حدود 10 تست را زدید و با نوع جواب به سوالات این قسمت آشنا شدید، زمان تعیین کنید. حل تست های سال های گذشته نیز کمک زیادی به یادگیری شما می کند.

کتاب تست زبان عمومی ارشد وزارت بهداشت

یکی از کتاب هایی که برای یادگیری تکنیک های پاسخگویی به لغات، درک مطلب و گرامر زبان ارشد وزارت بهداشت جمع آوری شده، کتاب جعبه سیاه زبان ارشد علوم پزشکی است. علت نامگذاری “جعبه سیاه زبان” این است که تکنیک ها و روش هایی برای رسیدن به پاسخ درست را برای شما رمزگشایی میکند!

این کتاب از سه بخش درسنامه (روش پاسخگویی به لغات، درک مطلب و گرامر) + سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت (10 تا 20 سال اخیر) + پاسخ تشریحی سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت (تحلیل دقیق سوالات) تشکیل شده است. بخش پاسخنامه این کتاب می تواند به عنوان جزوه زبان ارشد وزارت بهداشت نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

کتاب جعبه سیاه زبان ارشد علوم پزشکی انتشارات سنا - شامل سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت

نتیجه گیری:

برای یادگیری و آموزش زبان ارشد وزارت بهداشت، از ابتدا با مشخص کردن زمان باقی مانده:

  1. لغات ضروری زبان ارشد وزارت بهداشت را به بخش های کوچک تقسیم کنید و چندین بار آن ها را مرور کنید.
  2. هرشب یک تست Reading/متن بزنید و تحلیل کنید.
  3. سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت سال های گذشته را حل کنید.
  4. پاسخ تشریحی سوالات زبان ارشد وزارت بهداشت را به دقت بخوانید و تحلیل کنید.
  5. اگر جزوه زبان ارشد وزارت بهداشت دارید یا تهیه کردید، آن را چندین بار مرور کنید.
  6. استفاده از تکنیک های آموزشی برای یادگیری نحوه تست زدن زبان انگلیسی ارشد بسیار کمک کننده است.

در آخر پیوستگی و تداوم را در مطالعه زبان کنکور ارشد وزارت بهداشت فراموش نکنید. موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *